Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Z kociej półeczki

Kot chodził całą noc, zostawiając krwawe ślady, usnął trochę koło 7 rano. Temperatury nie ma, dostał przeciwbóla. Zadekował się u sąsiadów na balkonie i śpi na ciepłych deskach, na razie nie chce jeść, ale może wieczorem zacznie (mam puszkę karmy dla rekonwalescentów, może się skusi).

Napisane przez Zuzanka w dniu sobota czerwca 2, 2007

Link permanentny - Kategoria: Koty - Komentarzy: 2


Kot pocięty

Mastektomia jednej strony, szew na całą długość kota, bardzo dużo kota wycięte (m.in. kawałek mięśnia przedniej łapy). Tkanka do analizy. Jutro i przez parę następnych dni przeciwbóle. Jest szansa, że będzie już ok. Jak nowe guzy nie urosną, jak się kot nie spruje, jak nie będzie skakał, jak.. jak... jak... Ech. Kot bardzo biedny. Dzięki za dotychczasowe ciepłe słowa i myśli, jeszcze trochę będzie trzeba.

Napisane przez Zuzanka w dniu piątek czerwca 1, 2007

Link permanentny - Kategoria: Koty - Komentarzy: 6Tajwan w sierpniu?

Wikimania2007
Małgorzata, płatność została pomyślnie zrealizowana.

Zapłaciłam, mimo iż na formularzu pojawiła się opcja:

Preferred name for sex: ( ) Male ( )Female ( ) Declined to state

Mam nadzieję, że kot będzie zdrowy do tego czasu.

Napisane przez Zuzanka w dniu środa maja 30, 2007

Link permanentny - Tagi: tajwan, 2007 - Kategoria: Listy spod róży - Komentarzy: 2
Ech

Pod szwem kot czarny wyhodował sobie kolejne guzy. Jutro będę się umawiać z weterynarzem na kolejną operację. Tym razem poważniejszą - cała listwa sutków i węzłów chłonnych. Smutno mi.

Napisane przez Zuzanka w dniu poniedziałek maja 28, 2007

Link permanentny - Kategoria: Koty - Komentarzy: 7Śniadanie na Plutonie

Bardzo piękny film. Młody irlandzki transwestyta szuka swoich rodziców. Jest śmiesznie, lirycznie, kolorowo i bardzo muzycznie. The Pogues, T-Rex, Cole Porter (zwłaszcza urocza była piosenka Harry'ego Nilssona - "You're breakin' my heart You're tearin' it apart So fuck you"). W klimacie wczesnych Almodovarów, Transamerica czy "Hedwig and the Angry Inch". Prześliczny Cillian Murphy (nie muszę dodawać, że moja skrywana sympatia dla facetów, którzy malują sobie rzęsy, znacznie po tym filmie urosła).

Napisane przez Zuzanka w dniu sobota maja 26, 2007

Link permanentny - Kategoria: Oglądam - Komentarzy: 1


Heroes

Królowa jest zachwycona. I niech mi ktoś powie, że ekranizacje komiksów są kiepskie. Serial jest wielowątkowy, opowiada o ludziach, rozsianych po całych Stanach, u których nagle ujawniła się jakaś dziwna zdolność - a to teleportacji przez czas i przestrzeń, a to samoleczenia, a to czytania ludzkich myśli, a to przewidywania przyszłości. Jest Zła Organizacja, która manipuluje za plecami. Bohaterowie okazują się być ze sobą związani, a to za pomocą wspólnych znajomych, a to rodzinnie. Nie jest całkiem poważnie, zwłaszcza jeśli pojawia się Hiro Nakamura. Sezon drugi za czas jakiś, pierwszy zakończył się rozwiązaniem większości wątków, bez cliffhangerów.

Napisane przez Zuzanka w dniu sobota maja 26, 2007

Link permanentny - Kategorie: Oglądam, Seriale - Komentarzy: 2