Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Tess Gerritsen - Umrzeć po raz drugi

Detektyw Jane Rizzoli wraz z zaprzyjaźnioną patolog, Maurą Isles, prowadzą śledztwo w sprawie brutalnie zamordowanego myśliwego, częściowo zjedzonego przez zwierzęta domowe oraz wypatroszonego. Szybko odkrywają, również za pomocą mozolnej analizy mikrośladów i billingów (na które notabene czeka się miesiącami), że tego typu zbrodni pojawiło się więcej. Drugi wątek, sprzed kilku lat, opowiada o pechowym safari w Afryce, podczas którego giną kolejni uczestnicy, w tym syn zamordowanego współcześnie myśliwego. Obie sprawy się splatają, a Maura adoptuje kota, znalezionego w domu denata.

Złego słowa bym nie powiedziała, bo to uczciwy procedural, nie przeszkadza nawet, że 9. tom cyklu o obu bohaterkach (zekranizowanego, oglądał ktoś?), tyle że jak na topową powieść z twistem to jednak tego twista za mało. Morderca podszywa się pod kogoś innego, finał.

#40

Napisane przez Zuzanka w dniu wtorek czerwca 12, 2018

Link permanentny - Kategoria: Czytam - Tagi: 2018, panie, kryminal - Komentarzy: 2

« Andrzej Sapkowski - Boży wojownicy - Hakan Nesser - Jedenaście dni w Berlinie »

Komentarze

Tores-
Ja oglądałam, ukochane moje! Absolutnie cudownie zagrane, cała rodzina głównej bohaterki jest przekochana, ale reszta bohaterów dorównuje, w ostatnich sezonach patolog z Kanady miodzio :) Ale klimat całkowicie inny niż w książkach, duuużo lżejszy, taki zwykły procedural - sprawa tygodnia + czasem jakiś dłuższy wątek spajający sezon, trochę spraw osobistych, zatrącających o telenowelę, ale ładnych. Niemniej jednak zagrane pięknie i tak okropnie mi było smutno, jak się skończyło!
daromar
Całkiem przyjemny serial, dość pozytywny chociaż miewa mroczniejsze fragmenty. Mocno rozwinięte wątki obyczajowe bohaterek i ich rodziny. Nic specjalnie odkrywczego ale ogląda się bardzo przyjemnie.

Skomentuj