Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Andrzej Sapkowski - Boży wojownicy

Ponieważ okrutnie ciekawiło mnie, co się stało z wesołą ekipą po zakończeniu tomu pierwszego, rzuciłam się na tom drugi jak świnia na obierki. W przeciwieństwie do świni rozczarowałam się, bo jednak "Boży wojownicy" głównie skupiają się na opisie wojny podjazdowej, miotając bohaterami z południa na północ i odwrotnie. Reynevan, Szarlej i Samson Miodek rozczarowani polityką na Śląsku (i zapewne strwożeni nieco możliwościami i brakiem skrupułów Świętego Oficjum) oficjalnie opowiadają się po stronie Husytów i lądują w Pradze. Podczas dwuletniego pobytu lokalni czarnoksiężnicy próbują odwrócić rytuał, który zamontował ducha Samsona w ciele przygłupa, a kiedy się to nie udaje, sugerują ekipie wycieczkę w stronę Śląska, do zamku Troski, gdzie podobno żyje jedyny znany mag, który potrafi ducha wymontować. Reynevan jest tym bardziej chętny, bo dowiaduje się, że Katarzyna Biberstein, z którą zapoznał się cieleśnie podczas sabatu na Grochowej Górze, powiła syna niespełna rok później. Jest jedno zaskoczenie, trochę miłości, znacznie więcej zdrady i trupów, drugoplanowo pojawiający się mamun; niestety poza tym głównie są opisy bitew i mordów oraz przekrzykiwanie się, czyja wiara jest bardziej.

Znużył mnie ten tom, powiedzcie, proszę, że trzeci naprawi kiepskie wrażenie. Przecież muszę przeczytać, nie będę szukać streszczenia.

Inne tego autora tutaj.

#39

Napisane przez Zuzanka w dniu poniedziałek czerwca 11, 2018

Link permanentny - Tagi: 2018, panowie, sf-f - Kategoria: Czytam - Komentarzy: 6

« Wielkopolska w weekend - Czerniejewo (3) - Tess Gerritsen - Umrzeć po raz drugi »

Komentarze

rozie
Już myślałem, że zmieniłaś RSS, by tylko fragmenty były, ale niestety, to po prostu ucięty wpis.
Zuzanka
Szkic mi się wymknął, jak nie patrzyłam.
rozie
Właśnie podejrzewałem jakiś wypadek ze szkicem. Co do oceny, to wszystkie trzy części w miarę równo, zarówno na goodreads jak i bibliotece. Więc ciężko wyczuć. Czekam na dostawę przesyłki z BB.
PPaweł
Zuzanko, Troski nie są na Śląsku, tylko koło Jiczyna. Tego Jiczyna. Bardzo polecam zresztą.
Zuzanka
@Ppaweł, "w stronę Śląska", lepiej?
PPaweł
No to fakt, są praktycznie na prostej między Pragą a Wrocławiem :-)

Skomentuj