Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

O wielkopolskich poboczach

Nastawiłam się, że będzie padać przez cały weekend. Nastraszyłam ^boską i ^valwita, że jadą na biegun północny. I zostałam miło zaskoczona, bo wręcz przeciwnie. Jesień zaszalała, zarzuciła złotymi liśćmi, puściła zaoszczędzone ostatnio promienie słońca i było tak, jak trzeba. Ale jesień jesienią, śliczna i liryczna; imaginujcie sobie, że córka moja, kapryśna kulinarnie, spożyła naleśnik w cywilizowanym miejscu (konkretnie w rogalińskich "Dwóch pokojach z kuchnią"). Fakt, że z wielokrotnie dosypywanym cukrem, ale jednak.

Na poboczach grzybiarze i - trzymając się poetyki - ssaki leśne. Zepsuła mnie ta wizja straszliwie, szczęśliwie małoletnia odbierała żywiołową radość wesołego autobusu na poziomie emocjonalnym, nie treściowym.

GALERIA ZDJĘĆ (wcześniejsze - 2010 i 2008).

Napisane przez Zuzanka w dniu niedziela października 14, 2012

Link permanentny - Kategorie: Listy spod róży, Wielkopolska w weekend, Maja, Fotografia+ - Tagi: rogalin, polska - Komentarzy: 6

« Jerome K. Jerome - Trzech panów w łódce nie licząc psa - Sołacz, tymczasem »

Komentarze

Lotta

Zdjęcia piękne! A jak to robisz, że masz dwa wąskie obok siebie? Też próbowałam to zrobić, ale nie dałam rady. Używasz do tego jakiegoś programu? Ja próbowałam też na blogu postawić dwa URLe obok siebie, ale i tak zdjęcia pokazują się jedno pod drugim..

Zuzanka

@Lotta, dziękuję :-) Dwa wąskie to jest takie małe oszustwo - jedno zdjęcie zmontowane w kolaż w Picasie.

Lotta

Aaa :) Nie próbowałam tego jeszcze, też korzystam z picasy i chętnie użyję tego patentu :) Dzięki.

Zuzanka

@Lotta, ogólnie to rozwiązanie jest podyktowane Picasą - udostępniam zdjęcia w formacie, jaki oferuje do wyświetlania Picasa (dłuższy bok na 400 px), a pionowe w tym momencie są węższe od poziomych, co mi psuje koncepcję.

Lotta

Po ciężkich bojach udało mi się :) Jeszcze raz dziękuję. Ja pokombinowałam z wielkością, wycięłam białe tło, a potem przepuściłam zdjęcie przez imageshack.us każąc mu nadać zdjęciu wielkość 800x600 i edytowałam notkę, w której pierwotnie zdjęcia były jedno pod drugim. Widać między zdjęciami szarą linię, która różni się od białego tła na blogu, ale chyba nikt tego nie zauważy, a z efektu jestem zadowolona :)

Zuzanka

@Lotta, świetnie. Szary pasek nie przeszkadza, nawet wygląda na brzeg zdjęcia. I ładnie się komponuje z tym fantastycznym słonecznie-mglistym zdjęciem drzew powyżej.

Skomentuj