Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Baśnie Właśnie na Nowowiejskiego

Kiedy TŻ oznajmił, że kupuje bilety na przedstawienie z bajkami, nie spodziewałam się, że to ja się przeniosę w dalekowschodni świat baśni. W historie o małym wielbłądzie, Aiszy, której umarła matka i Jasmin, której zaginęła córka Varda. I wcielę się w rolę widza nie tyle spektaklu, co benefisu jednej aktorki, która tańczyła pod sceną, skakała, śmiała się i czekała na moment, kiedy będzie spróbować instrumentów. A zwłaszcza talerza. Bo żeby talerz zabrzmiał, trzeba mieć rozmach i pałeczkę, najlepiej owiniętą gałgankiem. Spektakl na dzień matki (to był mój trzeci dzień matki!) przygotowała grupa Baśnie Właśnie - bosonoga dziewczyna o pięknych włosach i dwóch niesamowicie utalentowanych chłopaków, też boso, za to wyposażonych w zestaw świetnych, prostych instrumentów, dzięki którym łatwo można się było znaleźć na morzu czy na pustyni. A nawet w Japonii. Podobało mi się, chcę na następne takie, żeby posłuchać baśni i patrzeć, jak moja córka chłonie historie. I komentuje; nie wiem po kim to ma, zupełnie.

Na przedstawienie poszliśmy do budynku, o którym już kiedyś pisałam - na pierwszym piętrze kamienicy na Nowowiejskiego 8 mieści się wegetariańska kawiarnia Stara Baśń. Wysokie wnętrza z białą stolarką, na ścianach zasiedlony skrzatami Poznań, w barze fantastyczne ciasta i dobra kawa. Bogato wyposażony kącik dla dzieci i scena, na której można być kim się chce, zwłaszcza jak ma się 3 lata i 3/4. Bo to w niedzielę było, ale potem pojechałam na wschód i mi się nie składało.

Napisane przez Zuzanka w dniu wtorek maja 28, 2013

Link permanentny - Kategorie: Maja, Fotografia+, Moje miasto - Komentarzy: 8

« Sezon na szparagi - Jacek Hugo-Bader - Dzienniki kołymskie »

Komentarze

Zuzanka

(4 dni, nikt nie tęsknił, co?).

Anto

Owszem, ale tyle się dzieje... No i dalaś lektury z ostatnim wpisem.

Anto

Owszem, ale tyle się dzieje... No i dalaś lektury z ostatnim wpisem.

Theli

Tęsknił, wszedł na bloga i się zdziwił, że wpis o szparagach się zmienił.

Zuzanka

Zmienił się, miałam nawet o tym napisać, bo wstyd mi było wisieć z tym teaserem, ale mi nie wyszło.

Nefretete

Czy jak teraz powiem eloyu, że w Starej Baśni będzie też milonga, to też pójdziesz? (-:

Zuzanka

Nie-e. Już widziałam milongę, trochę nuda.

Julia BW

Hej hej! To grupa Baśnie Właśnie a nie Luxsfera :) Z
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.basniewlasnie.pl a także na fanpage na facebooku :) Pozdrawiam ciepło, dziękujemy za ciepłe przyjęcie tamtego dnia i do zobaczenia na naszych spotkaniach z baśniami!:) Julia/BW

Skomentuj