Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Śniadanie na trawie

W takim pewnym uproszczeniu. Bo mimo wielkiego zamiłowania do pikników jest to zamiłowanie czysto platoniczne - nie udało mi się wziąć udziału w jakimkolwiek pikniku, nie wspominając o tym, żeby taki sobie zorganizować (a kosz piknikowy jak raz mam, bywał nawet używany, ale nie stricte w sensie koc na trawie). W kwestii śniadań więc nieustająco numerem jeden jest Ptasie Radio, gdzie śniadanie można zjeść do 23 i do tego mają wygodne kanapy, na których można na czas posiłku zdeponować śpiące potomstwo. Odkryłam dzisiaj nową pozycję w menu śniadaniowym - deskę serów, wędlin i warzyw z pieczywem i gotowanym jajkiem, czym jestem absolutnie zachwycona. Poza tym wypiłam pierwszą latte od chyba trzech miesięcy, więc.

Na Sołaczu wysyp nowożeńców odbywających trzeci najważniejszy (po ślubie i nocy poślubnej) rytuał - sesję fotograficzną (dziś trzy pary krążyły po parku). Po części mnie to cieszy, bo lepiej mieć serię zdjęć w pięknych okolicznościach przyrody niż na tle kartonowego pleneru w studiu fotografa, po części - zazdroszczę, bo sama nie mam takiej (nie było jej na liście top10 rzeczy, które były wtedy ważne), a po części śmieszy mnie do wypęku. Z ławki obok podziwiałam zaangażowanie fotografki, która ustawiała parę, sugerując, że teraz ręce razem, patrzcie z dumą, na to, co zrobiliście, a teraz zrobimy zdjęcie, jak się ze sobą zabawiacie, teraz ty siadasz, a ona się kładzie, ale tak delikatnie, a nie tak się rozwala, jak na łóżku. Innej parze fotograf zasugerował, żeby ona usiadła, a on położył jej ręce na ramiona, na co on zaczął ją dusić. Ona z niezmąconym spokojem stwierdziła, że "Tak, wiem, że masz na to ochotę", co niezrażony fotograf skomentował: "E, na pewno nie, może przez chwilę mu to przeszło przez myśl, ale każdy ma takie pomysły". Tak czy tak - zieleń uspokaja.

Napisane przez Zuzanka w dniu niedziela września 27, 2009

Link permanentny - Kategorie: Fotografia+, Moje miasto - Tag: sołacz - Komentarzy: 6

« Czemuż ach czemuż... - Bez tytułu: 2009-09-27 »

Komentarze

autumn

Ptasie Radio oferuje salę dla niepalących? Bo jak byłam tam ostatnio to myslałam że sie udusze ;/

do mnie jakoś zdjęcia slubne nie przemawiają, nawet te plenerowe. Zdjęcia spontanicznie robione są o wiele ciekawsze i miło nam do nich wracać ;-)

wonderwoman

nie rozumiem tego ciśnienia na sesję ślubną. obejrzy się raz, a później kurzeje na półce. zdecydowanie lepsze są zdjęcia spontaniczne, niekoniecznie profesjonalne, czy ładne.

Zuzanka

Któraś z sal jest dla niepalących, ale nie pamiętam, która. W każdym razie w niedzielne popołudnie byliśmy sami w zasadzie (dwa stoliki zajęte w sali w głębi, potem wszyscy poszli).

Kojer

Taka sesja to jest luz, będąc nad morzem (wrzesień, woda ciepła nie była) podziwiałem pary młode włażące do wody i walające się po piachu. Tak na oko suknia do wywalenia po czymś takim. Fotograf zwykle z brzegu robił, tylko jeden rozebrał się do kąpielówek i wlazł z nimi.

Zuzanka

To przynajmniej jest niebanalnie. A suknię pewnie da się doprać, jak z tortu się da, to z wody morskiej i glonorostów tym bardziej ;-)

Kojer

Niebanalne raz, jak się widzi naście takich sesji w ciągu paru dni (a nie siedziałem tam cały czas przecież) to to się robi sztampa. Aczkolwiek obserwowanie zawodowca w slipkach ze sprzętem wartym parenaście (albo lepiej) tysięcy po pas w wodzie zabawne :).

Skomentuj