Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Przełącznik w Matriksie

Czasem tak jest, że idę tą samą drogą i widzę, że się zmieniło. Dziś, zamiast zwykłej ścieżki, prowadzącej do Starego Browaru (tak, w Starbucksie dalej spore kolejki), zobaczyłam nowy pomnik:

Co robi w Poznaniu Christopher Wren?

M. namówił mnie na La Ramblę [2019 - link nieaktualny] i rzeczywiście - to bardzo miłe, małe miejsce z tapasami i niesamowitym wyborem wina. Karta krótka, co sugeruje (a dzisiejszy obiad potwierdził), że wszystko świeże i dobre. Zaraz obok jest też miejsce, które zauroczyło mnie nazwą - Lavenda Cafe & Lunch, które będzie przystankiem następnym razem.

Napisane przez Zuzanka w dniu niedziela maja 2, 2010

Link permanentny - Kategorie: Fotografia+, Moje miasto - Komentarzy: 5

« Ogród botaniczny - Iron Man »

Komentarze

Manveru

Skąd wiadomo że chodzi o Chrisophera Wrena?
Ja bym raczej strzelał, że cytat z jego nagrobka odnosi się do starego cmentarza protestanckiego, który po wojnie niszczał i w końcu został zlikwidowany stając się parkiem, a w którym Grażynka wznosi teraz swoje imperium.
Kiedyś, chyba dokładnie w miejscu pomnika stał ostatni granitowy fragment nagrobka, czy może raczej była to podstawa krzyża - bawiłem się na nim jako dziecko. Teraz natet tego nie ma - więc można uznać, że ci co mogą szukać nagrobków bliskich faktycznie nie mają innego wyjścia jak tylko uznać, że park jako całość jest nagrobkiem i rozejrzeć się po nim w zadumie.
"Czytający [te słowa]. który [o] pomnik pytasz, spójrz wokół"

Zuzanka

Nie wiem, zgadywałam, bo to jedyne miejsce w sieci, w którym znalazłam cytat. Możliwe, że pomnik (nawet nie wiem, czy to instalacja bardziej stała, czy tylko coś tymczasowego) ma związek dawnym cmentarzem. Dzięki za trop.

havvah

Ooo, wyjaśniła się twoja zagwostka: http://www.mmpoznan.pl/11172/2010/5/13/pociety-niepomnik-niechciany-przez-miasto?districtChanged=true

Zuzanka

Havvah, dzięki :-)

Anka

http://www.mmpoznan.pl/11172/2010/5/13/pociety-niepomnik-niechciany-przez-miasto?category=kultura

Tutaj jest artykuł na temat tego pomnika przy S.Browarze.
Wypowiada się sam artysta N.Sarnecki asystent wydziału rzeźby ASP w Poznaniu.

Skomentuj