Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Zajęcia szóste, czyli powrót do korzeni

Prowadząca a propos wczorajszych wykładów o szkodliwości alkoholu uczuliła żony, że mężów trzeba pilnować. I nawet kosztem awantury nie wsiadać z nimi do samochodu, nawet jak mówią, że są trzeźwi, a pili. Stwierdziła, że jest pewna grupa postępowych panów, którzy - jak pisała Iskanna - sami przyprowadzają żony, żeby odwoziły ich po imprezie. I - również jak u Iss - należy pijanego męża sadzać po przekątnej, bo wtedy najmniej widzi i najmniej marudzi. A najlepiej kazać mu iść spać.

Kolejną różnicą między płciami jest to, że mężczyźni zliczają punkty za wykroczenia, a panie - pieniądze. Bo mandat oznacza, że nie będzie na nową sukienkę, torebkę czy buty.

Kobiety muszą się nauczyć sprawnie zawracać, bo to one pamiętają o niewyłączonym żelazku.

I nie warto próbować wyprzedzać czarnych beemek. Przyspieszą złośliwie, zajadą drogę, pokażą gest ręką i takie tam. Bo kobiet nie szanują. I tym optymistycznym - do następnego.

PS Czy poryczałam się na filmiku o wypadku, w którym ginie dziecko? Ależ.

Napisane przez Zuzanka w dniu czwartek maja 27, 2010

Link permanentny - Kategoria: Moje prawo jazdy - Komentarzy: 6 - Poziom: 3

« 9 miesięcy - It's no secret we're close »

Komentarze

wonderwoman

po co ten film o wypadku? mornony.

Zuzanka

Żeby jeden. Sześć. Żeby uczulić, jakie są konsekwencje wypicia piwa, nie zapięcia pasów, wyprzedzania z prawej, nie uważania na światłach. Bo ludzie nie wiedzą.

agg

hm.
byłam na normalnym kursie koedukacyjnym. żadnych multimediów, pan monotonnie recytował kodeks (poza tym sensownie tłumaczył i odpowiadał na pytania), nikt mi nie przypominał na każdym kroku, że jestem kobietą, a więc istotą z gruntu różną od człowieka, nikt mnie na ten kurs na łańcuchu nie przyprowadził... jak mi się udało nauczyć prowadzić samochód?!?!
to jest przerażające, co opisujesz. serio. inny świat. naiwnie myślałam, że umiejętność zawracania i takie tam przydaje się człowiekowi, nie tylko kobiecie.

wonderwoman

no patrz. a ja myślałam, ze o konsekwencjach wie każdy dorosły człowiek z wyobraźnią. och, głupia ja.

y

ech, wyobraźnia i dorosły człowiek... chciałbym, żeby to obligatoryjnie szło w parze. ale nie idzie,skutkiem czego potem pokazują takie filmiki. jeżeli dobrze kojarzę, to filmiki te były normalnie emitowane w czasie reklamowym w jakiejś brytyjskiej TV, oni w ogóle dużo takich rzeczy robią, właśnie mających działać na wyobraźnię. w sumie to używają - w ramach wyjaśnienia - takiego sloganu, skądinąd wyświechtanego, że jeżeli dzięki temu uda się uratować jedno życie - to warto. i ja, patrząc na bezmyślność na drogach - chyba to kupuję.

Zuzanka

Może i warto. Ale mnie fizycznie boli oglądanie czegoś takiego.

Skomentuj