Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Komentowanie

Droga Kasiu, jakim cudem żywi ludzie mają problemy z umieszczaniem komentarzy, a spam-boty jakoś sobie z tym dają radę?

Napisane przez Zuzanka w dniu czwartek czerwca 21, 2012

Link permanentny - Kategoria: Żodyn - Komentarzy: 10

« Jutro jeszcze na Grunwald - Noc Kupały albo o tym, że mi się nie chciało »

Komentarze

rozie

Pobaw się ustawieniami captcha - to co masz w tej chwili to praktycznie zwykłe literki w formie graficznej, stawiam, że rozpoznawalność prymitywnym automatem będzie ponad 50%. Oraz: nie ma pewności, czy nie żywi spamerzy za tym stoją. A kto ma problem z zamieszczeniem komentarza w tej chwili, to zupełnie nie wiem.

oshin

też mnie te spamy intrygują

jana

ja mam problem z umieszczeniem komentarza. niestety. zawsze na Twojej stronie :-|

jana

nie uwierzysz ale powyższy komentarz pisałam bez przekonania, byłam pewna że się nie umieści. a tu niespodziana ;-)

wonderwoman

problemów nie miałam. a spamerzy? można przejść captchę?

rozie

@wonderwoman: Jeśli CAPTCHA jest prosta, typu zawartość rozpoznawalna przez OCR, to co za problem? Automat nie ma problemu, że spróbuje ten sam komentarz dodać 5 czy 10 razy, zanim się uda...

pecet

joggerowi by się recaptcha przydała, chociaż szczerze mówiąc ostatnio recaptcha zaczyna coraz bardziej wkurwiać jakimiś mało czytelnymi tekstami

Zuzanka

@rozie, usiłuję bezskutecznie wyłączyć kapczę, bo nawet przy sporym sposobie skomplikowania i tak spamy przechodziły. Teraz jest ustawiona jakoś w miarę niekonfliktowo, bo bardziej mi zależy na komentarzach.

@jano, cieszę się :-)

rozie

"usiłuję bezskutecznie wyłączyć kapczę" - takie perwersje to nie na Joggerze. Ale może przestaną przechodzić jak skomplikujesz - z samych cyfr kiedyś było, teraz są litery i cyfry.

Zuzanka

@rozie, nie przeszkadza mi spam. Przeszkadza mi kapcza, bo nie pozwala na umieszczanie komentarzy przez czytelników nie-z-joggera. Celem notki nie była prośba o poradę, jedynie wyraz zdziwienia faktem, że spam boty wygrywają z żywymi ludźmi.

Skomentuj