Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Jutro jeszcze na Grunwald

... ale chyba w połowie dnia zacznę kolejny etat peregrynacji przez fabryczne budynki i już na stałe (do następnej przeprowadzki) będę używać klawiatury na Jeżycach. Nowe biurko, mówili. Nowi ludzie, mówili. Nowe wyzwania, mówili. Szukanie miejsca parkingowego na razie okazało się questem bez sukcesu. Ale za to widoki będę miała przepiękne - z jednej strony Most Teatralny, z drugiej - od września przedszkole mojej córki.

Chyba nie ogarniam, że to jest duża zmiana.

Napisane przez Zuzanka w dniu środa czerwca 20, 2012

Link permanentny - Kategoria: Żodyn - Komentarzy: 12

« Jeffery Deaver - Puste krzesło / Kamienna małpa / Dwunasta karta / Pod napięciem - Komentowanie »

Komentarze

furzak

dorwać miejsce parkingowe na Jeżycach.. bezcenne.
Powodzenia w nowych wyzwaniach!

aneta

powodzenia! :-)

wonderwoman

yay! :D

havvah

Chlip. Będę troszku tęsknić :-(

Zuzanka

@havvah, do mnie dopiero zaczynają docierać konsekwencje.

rozie

Jeśli dopuszczasz przejście 100-200m, to nie powinno być problemu z miejscem parkingowym (płatnym; przynajmniej jakiś czas temu tak było). Kierunek północ.

wonderwoman

matko. gdzie jest północ na jezycach??

Zuzanka

@rozie, dopuszczam, jak najbardziej. Gdzie?

rozie

@wonderwoman: Chodziło mi o kierunek północny od wnioskowanego z opisu miejsca pracy.

@Zuzanka: Mickiewicza odcinek między Poznańską a Dąbrowskiego, Krasińskiego, Kochanowskiego. Parę lat temu zawsze się tam coś znalazło wolnego (ehm, nie dam głowy, czy było to absolutnie legalne w świetle przepisów, ale wszyscy tam parkowali i nie było konsekwencji). Tyle, że było to przed strefą tamże, no i przez parę lat potrafi się pozmieniać...

Zuzanka

No to teraz tam wszędzie jest strefa, czerwona - 3zł+ za godzinę. Zielona chyba dopiero za Rynkiem Jeżyckim. Szukam parkingu, na którym miałabym gwarantowane miejsce bez kluczenia i szukania za każdym razem luki oraz abonament niższy niż 3zł*liczba godzin.

rozie

A, takie buty. No to na Mickiewicza był jakiś płatny. Google maps ujawnia, że nadal jest, 4 zł/h, ale czy jest jakiś abonament, gwarancja miejsca itp. to musisz sama dopytać. Napis na budce głosi "wolne miejsca, abonament". http://goo.gl/maps/nHX9

Przy okazji, przypomniało mi się, czemu parkowałem "nielegalnie". Znak głosił, że należy parkować równolegle, ale wszyscy go ignorowali i parkowali skośnie (o tak http://goo.gl/maps/I7F1, nawet ŻW świeci przykładem), co w tym konkretnym miejscu (jednokierunkowa, szeroka, chodnik też szeroki) uważam za lepsze rozwiązanie.

Zuzanka

@rozie, jest sporo parkingów, ale wszystkie są zajęte, Google Maps ma zdjęcia sprzed roku. Owszem, pytałam już na kilku, stąd wiem, że szukanie jest nietrywialne.

Skomentuj