Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

American Horror Story

Od upierdliwej sąsiadki (genialna Jessica Lange) z równie upierdliwą córką (posępną Addy z zespołem Downa), która ma zwyczaj wchodzenia do domu bez zapowiedzi, gorsi są chyba tylko martwi mieszkańcy domu, do którego się właśnie wprowadzili państwo Harmon. Dom wprawdzie piękny, elegancko umeblowany, żyrandole od Tiffany'ego, do tego okazja cenowa, ale niebawem się okaże, że stanowi punkt trasy po nawiedzonych miejscach Los Angeles. Od samego początku wiadomo, że rodzina po przejściach - mąż-terapeuta, córka - nastolatka w depresji, żona, która nie dość, że poroniła drugie dziecko, to jeszcze musi radzić sobie z mężem, który ją zdradził ze studentką - niespecjalnie dobrze poradzą sobie z naprawieniem wspólnego życia. Nie pomaga przynależna do domu gospodyni, która wprawdzie ma ponad 60 lat oraz bielmo na oku, ale panom (również puszczalskiemu doktorowi Harmonowi) pokazuje się jako 20-letnia skąpo odziana pokojówka. Mężczyzna z poparzoną twarzą (znany z Good Wife jako wesoły sędzia Abernathy albo z True Blooda jako mniej wesoły wampir Edgington), socjopatyczny nastolatek na terapii u doktora Harmona, geje-dekoratorzy wnętrz; nigdy nie wiadomo, czy nie pochodzą z przeszłości demonicznego domu.

Nie spodziewałam się, że horror podzielony na odcinki może straszyć. A jednak. Za każdym razem, kiedy ktoś wchodzi do piwnicy z duchami, na strych pełen pozostałości po niespodziewanych zejściach, czekam, żeby jednak coś wyłamało się z konwencji, żeby pojawiło się jakieś mrugnięcie okiem. Ale nie. Trup ściele się gęsto i mrozi krew w żyłach.

Ciekawa jestem drugiego sezonu, w całkiem nowym miejscu i z nowymi bohaterami (ale z aktorami z recyclingu).

Napisane przez Zuzanka w dniu niedziela września 30, 2012

Link permanentny - Kategorie: Oglądam, Seriale - Komentarzy: 4

« Hello, I see you - Krzysztof Varga - Aleja Niepodległości »

Komentarze

Northern.Sky

Dzięki za inspirację. Szukałam ostatnio czegoś ciekawego do oglądania. A widziałaś może Breaking Bad? Wikipedia mówi, że to też niezła rzecz.

Zuzanka

@Northern.Sky, http://zuzanka.blogitko.pl/2010/01/01/breaking-bad/
Serial się zmienił przed kolejne sezony, ale cały czas jest świetnie kręcony i zaskakuje.

Northern.Sky

Znalazłam twoje recenzje seriali, jestem sprytek, ha! Do poczytania.
A powiedz Zuzanko, czy oglądałaś może kiedyś The Closer? Mój ukochany serial policyjny, a nie mam się z kim tą miłością podzielić;) Teraz leci spin-off Closera Major Crimes, zaskakująco dobry, ze świetną Mary McDonnel, choć wydawało się, że nic i nikt nie zastąpi Kyry Sedgwick.

Zuzanka

A nie oglądałam. Zerknę sobie, może się przyjmie.

Skomentuj