Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Dead like me

Niestety, wszystko co dobre, się kończy - wczoraj skończyłam oglądać ostatni odcinek "Dead like me" (dwa sezony po 15 odcinków i więcej nie będzie). Zawsze, kiedy oglądam tego typu serial, rozwala mnie, że "u nas się nie da". Jak na Amerykę niewielkie środki (pewnie więcej poszło na gaże aktorów), sporo umowności, ale 95% klimatu robi doskonale napisany scenariusz, dobrze dobrani aktorzy, świetne dialogi i kreacja świata.

George, główna bohaterka, rzuca studia i, żeby nie słuchać marudzenia matki, idzie do tymczasowej pracy. Podczas pierwszej przerwy na lunch ginie w wypadku. Tym, którzy chcą mi właśnie wyjąć wątrobę i popić chianti, wyjaśniam, że to pierwszy kwadrans pierwszego odcinka serialu. Pozostałe kilkadziesiąt opowiada o tym, co można robić, będąc martwym, a w zasadzie półmartwym Posępnym Żniwiarzem.

Serial jest ciepły i jego mottem jest "Carpe diem". Oklepane to i duszoszczypatielne, ale podane w bardzo ładnej panierce. Jest delikatna zagadka, która się rozwija w trakcie serialu, ale w zasadzie największy akcent położony jest na codzienności Żniwiarzy - są na tyle żywi, że muszą jeść, spać, pić i próbować brać udział w innych dziedzinach życia, a na to trzeba zarobić (mówiłam, że jestem fanką filmów o pracy w korpo?).

Nie umiem oceniać w skali, ale na liście najlepszych jest bardzo wysoko.

Napisane przez Zuzanka w dniu środa marca 15, 2006

Link permanentny - Kategoria: Oglądam - Komentarzy: 5

« Nie lubię, nie lubię - Kołorker igra z ogniem »

Komentarze

gryf

Naprawde polecam ten serial. Jest poprostu niesamowity:)

jack

serial swietny, powinni dalej go kręcić ;((

Paulina

serial świetny, tylko szkoda, że tak mało dostępny w Polsce ;/ I tylko 2 serie… ;(

pejot

Właśnie wyczytałem na Wikipedii, że kręcony jest kolejny sezon DLM, z premierą na 2008r. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale ucieszyłbym się bardzo z kontynuacji. Serial w moim rankingu jest w ścisłej czołówce. Pozdrawiam!

aaaaaaaaaaagggggga

to będzie film ale bez Ruba nie serial

Skomentuj