Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Spisek kwiaciarzy

Wykryłam ostatnio. Za każdym razem, kiedy idę do kwiaciarni po świeżą wiązkę tulipanów czy co tam w sezonie, pani kwiaciarniana porozumiewawczo pochyla się do mnie i mówi: "Tylko mało wody wlewać do wazonu". Wracam do domu i wlewam do wazonu mało wody, ciesząc się przez pół dnia pięknymi tulipanimi pączkami. Po czym zapominam o tej cholernej wodzie, która - ponieważ zgodnie z zaleceniem jest jej mało - błyskawicznie znika, a ja mogę podziwiać piękne tulipanie zwisy. Czasem udaje się je podnieść, czasem nie. Mam wrażenie, że ta szeptana propaganda to zakus na moją kieszeń i zmuszanie mnie do kupowania nowych roślin częściej niż chcę. A chcę często, bo takie piękne tulipany są raz do roku. Rynku Jeżycki, drżyj, bo nadchodzę z garścią monet.

Żeby do końca nie zbankrutować, chodzę też łowić ładne we wsi. Głupi krzaczek na skrzyżowaniu pieszojezdni i ulicy zatrzymał mnie dziś na ładne kilka minut. Suche ubiegłoroczne kwiatostany, świeżo wyklute tegoroczne liście, dzielny ślimak, który wspiął się na czubek krzaka. Zaletą zawilcowo-borówkowego skrzyżowania jest to, że nikt nie puka się w głowę na widok kobiety z włosem rozwianym, rozmawiającej do wózka i pochylającej się nad ślimakiem.


(kliknij po większe)

Napisane przez Zuzanka w dniu wtorek kwietnia 6, 2010

Link permanentny - Kategorie: Fotografia+, Moje miasto - Komentarzy: 6

« Idiocracy - Karin Fossum - Kto się boi dzikiej bestii »

Komentarze

stardust

To ja Ci powiem, co robic z tulipanami, zeby staly a nie zwisaly smetnie:) Jak tylko przyniesiesz je do domu, wez maly noz z czubkiem i kazdy lodyge kazdego kwiatka natnij lekko wzdluz tuz przy glowce kwiatu. Takie naciecie na 4-5 milimetrow tuz przy glowce kwiatu utrzymuje tulipany w pozycji stojacej. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale wiem, ze to dziala:) Moje tulipany stoja zawsze az do uschniecia i nigdy nie zwisaja. Sprobuj, gwarantuje, ze zadziala.

Zuzanka

No to brzmi jak należyta magia, więc ma szansę zadziałać. Wczorajsze tulipany mi się podniosły po bezwodnej nocy, sprawdzę :->

stardust

O ograniczaniu wody nigdy nie slyszalam, a pracowalam tutaj w kwiaciarni przez jakis czas i nauczylam sie tej magii wlasnie:) Robie tak od ponad 20 lat i zawsze dziala:))

Miłek Zgniłek

: )))

Zuzanka

Zrobiłam eksperyment - dziabnęłam połowę tulipanów, opadł mi na razie jeden niedziabnięty ;-)

stardust

:-)

Skomentuj