Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Igerspoznan Photowalk - Uniwersytet Przyrodniczy

[13.06.2026]

Nie zliczę, ile razy mijałam budynki Uniwersytetu Przyrodniczego (dawniej Akademii Rolniczej), nie zliczę, bo w czasach, kiedy mieszkałam w Suchym Lesie, to i dwa razy dziennie. Odwiedziłam kilka razy Ogród Dentrologiczny, pokręciłam się przy okazji po kampusie po prawej stronie (jak się jedzie na miasto, bo jak się jedzie od miasta, to po lewej) i tyle. A szkoda, bo cały teren UP to fantastyczne połączenie architektury socrealistycznej, XIX-wiecznych pałacyków, nowoczesności i przyrody. Do tego mają najdłuższy mural w Poznaniu. Na zdjęciach Wydział Leśny i Technologii Drewna, Uczelniany Ogród Dydaktyczny, Kolegium Rungego, Kolegium Cieszkowskich, Katedra Chemii (żartom okołochemicznym nie było końca) i Katedra Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska. Na zmianę ulewnie padało i parowało w tropikalną atmosferę, bardzo owocna, choć wyczerpująca fizycznie sobota z fotografami z Instagrama.

GALERIA ZDJĘĆ i więcej na #instameet_uniwersytetprzyrodniczywpoznaniu.

Napisane przez Zuzanka w dniu Monday June 22, 2026

Link permanentny - Kategorie: Fotografia+, Moje miasto - Tag: photowalk - Skomentuj

« For All Mankind

Skomentuj