Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Diagnoza zbrodni (Final Analysis)

Richard Gere chciał sobie zrobić Hitchcocka, ale niespecjalnie wyszło. Do terapeuty (Gere) przychodzi śliczne acz straumatyzowane blond dziewczę (Uma Thurman) i opowiada mu o swoich przerażających snach i o kiepskim dzieciństwie, którego sny i ogólny brak komfortu psychicznego są wynikiem. Terapeuta leczy, po czym przypadkiem wpada na siostrę pacjentki, również śliczną blondynkę (tym razem Basinger), w której się nagle zakochuje, mimo że tamta ma problem alkoholowy i męża-mafiozo (fantastycznie ogolony i opalony Eric Roberts). I kiedy piękna Heather zostaje aresztowana pod zarzutem stuknięcia męża czymś ciężkim w głowę, terapeuta znajduje kolegów, którzy ją bronią. I wychodzi cała na biało, bez wyroku, tylko na krótką obserwację w zakładzie zamkniętym. Po czym okazuje się, że nie wszystko jest tak, jak się terapeucie wydawało.

Może i parę lat temu to był niezły film, ale jednak twisty w nim są tak widoczne, że równie dobrze mogłyby być oznaczone czerwoną strzałką: nagle pojawiająca się siostra, zainteresowana terapią drugiej siostry, problematyczne małżeństwo i nagłe uczucie do terapeuty, upodabnianie się jednej siostry do drugiej, a na samym końcu melodramatyczna scena w deszczu w rozpadającej się latarence morskiej.

(A w sieci znalazłam cenzurę w akcji: Mglista intryga toczy się wokół psychiatry kreowanego przez Richarda Geera , który zako*censored*e sie w siostrze jednej ze swych pacjentek. )

Napisane przez Zuzanka w dniu poniedziałek sierpnia 22, 2011

Link permanentny - Kategoria: Oglądam - Komentarzy: 3

« Newbridge House and Farm - Josephine Tey - Tam, gdzie piaski śpiewają »

Komentarze

Stworek

Śniło mi się dziś, że grałaś w jakichś polskich telenowelach, ZAWSZE główną rolę. W imieniu mojej podświadomości, serdecznie przepraszam. :)
O tyle to dziwne, że telewizji nie oglądam od dobrych paru lat i mam bardzo średnie pojęcie o tym jak wyglądasz (Twojej postaci se snu też nie widziałam wyraźnie, ale wiedziałam ze to Ty). Ki diabeł?

Zuzanka

@Stworek, taki konglomerat Cichopek, Paschalskiej i Rusin (czy kto tam jeszcze gra)? :-D

Stworek

"konglomerat Cichopek, Paschalskiej i Rusin"
No to, to diabeł. Rogaty.

Skomentuj