Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Golem na Alejach Marcinkowskiego

Dziś o 18 odbyło uroczyste odsłonięcie pomnika Davida Černego "Golem". Na uroczystościach mi niespecjalnie zależy, więc pojechałam ciut wcześniej, żeby sobie obwąchać. I mnie się bardzo. Černego bardzo lubię, zwłaszcza za ostatni numer z Entropą, a Golem - okazuje się - jest bardziej poznański niż praski.

Dodatkowo w Galerii Arsenał do 16 maja jest do obejrzenia wystawa minirzeźb czeskiego rzeźbiarza - Malost [2021 - link nieaktualny]. Pójdziemy sobie niebawem, może nieletnia nic nie wyniesie.

Przy okazji sama siebie zadziwiłam niebłyskotliwością. Pomyliłam ulicę Mielżyńskiego z Masztalarską i na tej pierwszej od lat szukałam tablicy pamiątkowej poświęconej Romanowi Wilhelmiemu. Dopiero zupełnym przypadkiem po raz pierwszy przeszłam ostatnio Masztalarską i zguba się znalazła:

PS A lanczyk w Republice Róż nieodmiennie doskonały. Mają przyjemne półmiski narodowe (włoski, polski, hiszpański) z rozmaitymi dobrami; w polskim kiełbasa, oscypek, jajka na twardo, korniszony (kiszone byłyby lepsze), żurawiny, smalec ze skwarkami i szynka. I świetna minestrone. Dawno takiej dobrej nie jadłam.

Napisane przez Zuzanka w dniu środa maja 5, 2010

Link permanentny - Kategorie: Fotografia+, Moje miasto - Komentarzy: 4

« Małe kamyczki milowe - Terry Pratchett - Wyprawa czarownic »

Komentarze

Theli

A na to się wybierasz http://www.amu.edu.pl/content/wiosna-wyobrazni-wokol-ksiazki-dla-dzieci ?

Zuzanka

Nie. Do darcia tańsze są darmowe katalogi ;->

agg

Fajny ten golem, *zazdr*.
Czytałam, że w zasadzie miał stać w alejce. Jak tak patrzę na te zdjęcia, to zdecydowanie powinien.

Zuzanka

Myślę, że jednak się bali, że zatarasują. Mnie by nie przeszkadzał, fajny on zaiste.

Skomentuj