Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Frankfurt ⅓ - Müllrose

[3.06.2021]

Jednym z największych problemów w pandemii (oczywiście poza samą chorobą) jest dezinformacja, czy to w sprawach ważkich jak kwestionowanie pandemii czy sensu szczepień, czy to w sprawach drobnych typu do kiedy obowiązuje jakiś zakaz i gdzie. Przed wyjazdem do Niemiec długo usiłowałam znaleźć jedno spójne miejsce, które mi wyjaśni, czy: w przestrzeni publicznej muszę nosić maseczkę (nie, ale czasem tak), czy muszę nosić maseczkę FFP2 lub FFP3 (nie, można nosić też chirurgiczne, ale odpadają materiałowe samoróbki czy chusty), czy wolno jeść w restauracji (wolno!) oraz czy wyjeżdżając i wracając tego samego dnia muszę gdzieś wyjazd rejestrować, a co za tym idzie, czy w grę wchodzi konieczność testowania, kwarantanny czy okazywania paszportu szczepień (nie, bo mały ruch przygraniczny już jest możliwy). I nie, nie znalazłam takiego aktualnego miejsca, bo nawet oficjalne strony informacyjne zasypane są zdezaktualizowanymi informacjami nawet sprzed roku.

Drugą przeszkodą w misternym planie wycieczki była trudność w znalezieniu Schloß Kagel w podfrankfurckim miasteczku Müllrose, albowiem - jak się okazało - w ogóle go nie ma. Lokalizacja Google wskazywała na domy mieszkalne, street view w Niemczech raczej nie ma, a brak zdjęć oczywiście nie dał mi do myślenia. Nie ma tego złego, miasteczko jest urokliwe i położone nad prześlicznymi jeziorami - Kleiner i Großer Müllroser See - z krajobrazami prawie jak w Szwajcarii; czy moje dziecko błyskawicznie zapałało chęcią wypożyczenia roweru wodnego i popłynięcia w jezioro? Być może (szczęśliwie jeszcze nie sezon, ale pogoda była wyjątkowo piękna, prawda). Młodzież pozyskała czekoladową babeczkę (tu zwaną Schoko-bombe), co pozwoliło jej doczekać do obiadu. O czym niebawem.

Promenada / Zabytkowy młyn (Müllroser Mühle) Czy kula działa jak soczewka? Być może / Okolice ryneczku

Adresy:

  • Bäckerei Dreißig - Markt 9

GALERIA ZDJĘĆ.

Napisane przez Zuzanka w dniu sobota czerwca 5, 2021

Link permanentny - Kategorie: Listy spod róży, Maja, Fotografia+ - Tagi: niemcy, mullrose, frankfurt-nad-odra - Komentarzy: 2

« Robert Galbraith - Niespokojna krew - Sarah Kane - Psychoza 4:48 »

Komentarze

To przeczytałam
Rejestrować wyjazd??? O matko, jak to? Istnieje coś takiego? Zaniepokoiłaś mnie... Poza tym: fajna wycieczka, po cichutku zazdraszczam. I czekam na ciąg dalszy relacji.
Zuzanka
Do niedawna trzeba było, bo Polska była w obszarze podwyższonego ryzyka. Nie wiedziałam, kiedy ten stan się zmieni, więc zrezygnowałam na razie z wyjazdów z noclegiem. Ale co się odwlecze... nocleg w Berlinie już zarezerwowany.
Wjazd do Niemiec z obszaru podwyższonego ryzyka (Polska do 29.05.2021 r.)
* Zgłoszenie wjazdu na stronie www.einreiseanmeldung.de;
* Wykonanie testu najwcześniej 48h (PCR, LAMP, TMA - 72h) przed wjazdem lub bezpośrednio po przyjeździe (do 48h);
* Kwarantanna do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu.

Skomentuj