Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Wallander. Mastermind

Mastermind to pełnometrażowy odcinek szwedzkiego serialu o śledztwach komisarza Wallandera. Zdecydowanie zyskuje w przeciwieństwie do serialu, zwłaszcza oglądanego na Polsacie, gdzie po reklamach zapominam, co było przed reklamami. Ktoś zaczyna manipulować Wallanderem, Lindą, Stephanem i Martinssonem, prowadząc ich do dziwnych śladów - oderwanej głowy manekina, wykrwawionych zwłok kobiety. Kiedy znika córka Martinssona, a Linda w wyniku dziwnego wypadku na strzelnicy traci wzrok, wszyscy na komisariacie zaczynają wierzyć Wallanderowi, że to nie przypadek, tylko ktoś ma metodyczny plan i dostęp do policyjnych danych. Wprawdzie mogłabym palcem pokazać, w których miejscach policja popełniła błąd czy zastanowić się, czy "Krafchik" to jugosłowiańskie nazwisko, ale spodobał mi się rozmach filmu i trzymająca w napięciu końcówka (koniecznie w starej fabryce).

Napisane przez Zuzanka w dniu wtorek grudnia 21, 2010

Link permanentny - Kategorie: Oglądam, Seriale - Komentarzy: 6

« Nick Hornby - Juliet naga - Waiting.../Still waiting... »

Komentarze

Theli

O jakim serialu mówisz? Wg. mojego pudełka z pierwszym sezonem, każdy odcinek ma ok. 90 minut, Mastermind 102, więc różnica niewielka.

Zuzanka

O tym: http://www.imdb.com/title/tt0495914/ Nie wszystkie odcinki wyszły jako oddzielne filmy, taka różnica.

Theli

A ten oddzielny film różni się od serialowego?

Zuzanka

Tak, jest na oddzielnym DVD ;-)

Theli

No tak, to jest różnica :)

A oglądałaś tego szwedzkiego Wallandera http://www.filmweb.pl/film/Steget+efter-2005-140750 ? Jak się ma do dwóch pozostałych (czyli Branagha i Henrikssona)?

Zuzanka

Nie widziałam.

Skomentuj