Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Tideland (Kraina traw)

Przedziwny, bardzo Gilliamowy film. Jeliza-Rose ma 9 lat, bogatą wyobraźnię i rodziców narkomanów. Najpierw przedawkowuje matka, potem ojciec, ale nie przeszkadza to dziewczynce żyć w świecie swojej wyobraźni, wprowadzając w ten świat elementy realności - zwłoki ojca, główki lalek na czubkach swoich palców, złowieszczą sąsiadkę i jej niepełnosprawnego intelektualnie syna. Bardzo piękne, ciepłe, złocisto-jesienne obrazy i niepokojąca, zupełnie nieprzystająca do niespełna 10-letniej dziewczynki treść - dużo zabawy odbieraniem dorosłego przez dziecko. Dużo nawiązań do książkowej "Alicji w Krainie Czarów", sporo makabry i nasycenia nierealnością. Podobało mi się, ale rozbolała mnie głowa.

Napisane przez Zuzanka w dniu niedziela kwietnia 25, 2010

Link permanentny - Kategoria: Oglądam - Komentarzy: 7

« Sołacz - O wykorzystaniu nieletnich »

Komentarze

iza.be

Książkowo najbardziej - to jest własnie książka pod tytułem "Kraina traw" Mitcha Cullina, którą Gillima zekranizował. I jest równie genialna :) Ostatnio zachwycam się wszystkim, gdzie jest narracja z perspektywy dziecka. A tutaj jeszcze takie psychodeliczne i nieprzyzwoite smaczki. Gdybyś miała okazję po książkę sięgnąć, polecam. Filmu niestety nie miałam okazji obejrzeć.

Zuzanka

O, wyszła u nas? Miałam poszukać, ale zapomniałam. Dzięki za wskazówkę.

iza.be

W empiku nakład wyczerpany, właśnie dziś szukałam, żeby autora podać. Ja ją chyba nabyłam w którejś z poznańskich tanich księgarni (może na Półwiejskiej w piwnicy), ale to było co najmniej trzy lata temu.
Twojego bloga podczytuję po cichu, bo koty :) Prócz tego recenzje fajne, krótkie i pełne treści.

zuzanna/zazaz/mamaja

A ja kocham Cię i tak...cokolwiek napiszesz... czy o kotach,czy o Mai ,czy o tulipsach i wiewiórach...

Zuzanka

@Izo, znalazłam zupełnie cudem w http://czytajtanio.pl za prawie nic. Koty ostatnio wyniosły się na swój blog - http://kyciekycie.blox.pl/html. Poza tym bardzo miło widzieć kogoś z Poznania :-)

@Zuzanno, dziękuję :-)

Zuzanka

A, @izo - film za nieduże pieniądze jest na Allegro http://allegro.pl/listing/search.php?string=kraina+traw&from_showcat=1&category=0.

A krótkie recenzje - niczego tak nie lubię jak rozwlekania tego, czy komuś się film/książka podobała, czy nie. Streszczenie przeczytam z okładki, odniesień i cytatów z innych utworów sobie poszukam w trakcie sama. Chcę żywej krótkiej opinii po i tak staram się pisać sama.

iza.be

Ja z Gniezna dokładniej. W Pozku studiowałam zaocznie, więc nie spędziłam wiele czasu, kojarzy mi się głównie z tramwajami, wstawaniem przed świtem i zimnem oraz egzaminami na prawo jazdy, które zamierzam w końcu zrobić. Ale jak w sobotę miałam okienko, to obowiązkowo na rajd po tanich księgarniach wyruszałam.

Skomentuj