Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

O teściowych

Wczoraj WTEM moje dziecko zakończyło zerówkę. Moja malutka, puchata córeczka, która jeszcze przed chwilą była nieopierzonym pisklakiem. A tu zerówka i za progiem szkoła. Trochę zapomniałam się wzruszyć ze względu na zabieganie; chaos, przedstawienie o Koziołku Matołku z gromadą beczących (prawie) 6-latków w maskach niebezpiecznie blisko ocierających się Ku-Klux-Klan. Po części oficjalnej część z ciastem, zaczepia mnie mama M., wyrażając żal, że to z galaretką już wyszło. W drodze na zaplecze, gdzie miałam kawałek, który się nie zmieścił na półmisek, dowiaduję się, że jej syn (lat 6) zakochał się w mojej córce na tyle, że poza notorycznym pożyczaniem kocyka na drzemkę, chciał ją zabrać na wesele. Wprawdzie Maj odmówił, twierdząc, że nie zamierza wychodzić za mąż, ale to jakby czyni z nas teściowe.

Za młoda jestem na teściową.

Napisane przez Zuzanka w dniu sobota czerwca 13, 2015

Link permanentny - Kategoria: Maja - Komentarzy: 7

« Eleanor Catton - Wszystko, co lśni - Jerzy Edigey - Czek dla białego gangu »

Komentarze

kaczka

Wrzuc przepis na placek!
Poza tym chwali sie, ze tradycyjny zwiazek, gdyz u nas poligamia, albo zwiazki partnerskie (Ryfka) :-)

A.

Poliamoria! (J. Bator!)

Zuzanka

Ciasto kombinowane - dół cytrynowy według tego: http://zuth.blogspot.com/2013/04/ciasto-cytrynowe-z-maslanka.html (tyle że w prawie 2x większej blaszce, żeby było bardziej płaskie). Kiedy wystygnie, wierzch posmarować bardzo zimną galaretką za pomocą pędzla (zwłaszcza dość grubo przy bokach) i na godzinę do lodówki. Potem już ze spokojem można na wierzch wylać galaretkę.

Basia

Maleńki Maj do szkoły?! Już??? Czas z Tobą płynie chyba szybciej...

Zuzanka

@Basia, tak rzutem na taśmę - 6 lat pod koniec sierpnia. Nie wiem, kiedy to minęło. Wczoraj spotkałam się ze znajomą, która ma prawie 1,5-rocznego syna. Już zapomniałam, jak to jest mieć takiego malca.

Zuzanka

@Kaczku, na razie jest pełna emancypacja ("ale to ja decyduję, za kogo wyjdę za mąż!" oraz "chłopcy fujka").

dees

nie nadążam.

Skomentuj