Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Artur Andrus, Maria Czubaszek - Każdy szczyt ma swój Czubaszek

Wywiad-rzeka, jaki Artur Andrus z właściwym sobie wdziękiem przeprowadził z Marią Czubaszek. I jak nie lubię takiej formuły, tak pytania są nienachalne, nie retoryczne, wprowadzają w odpowiedzi ład i pokazują składną historię. O piciu w SPATIF-ie (i niejedzeniu zamówionych parówek), o pracy w radiowej Trójce, a wcześniej w Szpilkach, sporo o Wojciechu Karolaku i grupie znanych nazwisk z historii polskiej kultury drugiej połowy XX wieku; całość okraszona kilkoma tekstami z różnych źródeł. Warto, jak się lubi historię polskiej rozrywki.

Mam natomiast mieszane uczucia co do wielu wypowiedzi udzielającej wywiad. Zupełnie abstrahuję od tego, że na sporo spraw mamy zupełnie inne poglądy, bo każdemu wolno i innym nic do tego. Mogę lubić felietony i humoreski, mogę jednocześnie nie uwielbiać bezkrytycznie ich autora jako osoby. Nie lubię natomiast tego tonu zdziwienia, że ludzie mają inne niż pani Maria potrzeby - że chcą spać w wygodnym łóżku, skoro jej wystarczy kilka godzin snu w fotelu albo lubią jeść, skoro jedzenie jest koniecznością, a nie przyjemnością.

Inne tej autorki tutaj.

#32

Napisane przez Zuzanka w dniu wtorek czerwca 5, 2012

Link permanentny - Kategoria: Czytam - Komentarzy: 2

« Kolor dnia - Artysta w trakcie »

Komentarze

furzak

ja przeczytałam i jestem zachwycona humorem i formą, natomiast co do tej jej ortodoksji że tylko to co ona robi to jest słuszne i to co myśli, no cóż. twarda baba i ciężki charakterek zapewne:)

Theli

Ale rysunki Karolaka bardzo, bardzo.

Skomentuj