Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Terry Pratchett - Niuch

Nie jest żadną nowością to, że kiedy policjant pojedzie na wakacje, to w ciągu pierwszych 24 godzin znajdzie zwłoki. Vimes niechętnie, ale na prośbę małżonki udaje się do rodzinnych włości Sybil, aby pokazać 6-letniemu już synowi, jak wygląda sielskie życie na wsi. Sam Junior z zachwytem odkrywa, że mieszka tam znana pisarka książek dla dzieci, między innymi autorka wciągającego historii "Świat kupek" (i że na wsi są kupy). Sam Senior z przerażeniem zauważa, że pod warstwą dworskiego blichtru i wiejskiego radosnego życia ukrywa się groza niewolnictwa i celowego holocaustu stworzeń inteligentnych, których jedyną wadą było to, że ich kultura nie była zrozumiała. Vimes, pozbawiony swojej odznaki, poza swoim własnym miejskim ekosystemem, wprowadza własne zasady i zaczyna przepychać się w kierunku sprawiedliwości, mimo że prawo jest przeciwko niemu.

Epizodycznie występuje cała drużyna Straży i tym razem najbardziej wygrany na wycieczce w plener jest Nobby Nobbs, który niespodziewanie zyskuje duże uznanie u płci przeciwnej. I tylko pozostaje pytanie - kto jest większym strategiem i dyplomatą: patrycjusz Vetinari czy Sybil Vimes de domo Ramkin?

Inne tego autora tu.

#24

A dodatkowo zdjęcia z i Arc de Triomphe

Napisane przez Zuzanka w dniu niedziela maja 6, 2012

Link permanentny - Kategoria: Czytam - Tagi: 2012, panowie, sf-f - Komentarzy: 3

« O zazdrości - Maja Lidia Kossakowska - Grillbar Galaktyka »

Komentarze

athina

A jak na wspomniane wakacje pojedzie Jckc Bauer albo McGiver?:))))

Zuzanka

To już tylko kwestia, czy znajdzie zapałki i będzie mógł zbudować helikopter.

agulha

Uwielbiam Samuela Vimesa miłością dozgonną i nieszczęśliwą, boć on głęboko żonaty. A w pojedynku - myślę, że Vetinari i Sybil idą łeb w łeb. Chcę kupić "Snuff" w oryginale, na razie odstrasza mnie cena. Poczekam chyba na paperback.

Skomentuj