Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

#meetoo / #jateż

Ja też.
Jeśli wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisałyby „Ja też” w statusie, być może ludziom łatwiej przyszłoby zrozumieć, jaką skalę ma to zjawisko (więc kopiuj i wklej, jeśli dotyczy to także i ciebie).
Me too.
If all the women who have been sexually harassed or assaulted wrote »Me too« as a status, we might give people a sense of the magnitude of the problem (copy and paste, if it’s your experience too)!

Dziś przede wszystkim jestem matką, więc nie o swoich doświadczeniach chciałam opowiedzieć, tylko o tym, co ja i Ty możemy zrobić, żeby takie akcje nie były potrzebne.

Matko syna, ojcze córki. Ucz swoje dziecko empatii, reagowania na cudzą krzywdę i poszanowania granic innych. Ale ucz również egzekwowania szacunku dla siebie, głośnego krzyku, kiedy dzieje się coś złego i umiejętności bronienia się (oraz oczywiście zadbaj o taki kontakt, żeby dziecko przyszło z problemem najpierw do Ciebie, a kiedyś w przyszłości umiało znaleźć sobie mądrą grupę wsparcia i siłę w sobie, jeśli coś złego się zdarzy). Celowo nie rozgraniczam tych dwóch grup - nie że chłopcy mają uzyskać taki zasób umiejętności, a dziewczynki - inny i wtedy będzie "lepiej". Nie różnimy się od siebie aż tak bardzo.

Napisane przez Zuzanka w dniu środa października 18, 2017

Link permanentny - - Komentarzy: 4

« Ryszard Wojciech Kowalski - W pogoni - Sycylia - Giardini-Naxos 2/2 »

Komentarze

JoP
Zalajkowałabym, ale tu się nie da.
Zuzanka
@JoP, dziękuję. (Nad lajkami pracuję, jak już uda się inne błędy poprawić).
JoP
E, to był wyraz poparcia, a nie upominanie o możliwość lajkowania.
Zuzanka
@JoP, wiem, tylko sama siebie motywuję :-)

Skomentuj