Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Jeffery Deaver - Rozbite okno

Przeczytałam u Ewy Białołęckiej [link nieaktualny - 2018], jak nie należy pisać recenzji, konsekwentnie więc wykorzystam fakt, że to nie recenzja, a mój blog.

Dawno temu nauczycielka geografii w liceum, postrach nieletnich panien (chodziła plotka, że jej mąż zostawił ją dla maturzystki, stąd niechęć do świeżych buź), na jednej z pierwszych lekcji rzuciła pytanie, czy ktoś zna przysłowie o bagnach. Nikt nie znał, pani C. wyraziła po raz kolejny dezaprobatę naszym nikłym stanem wiedzy i tonem podniosłym zadeklamowała: "Bagno... WCIĄGA". Więc mnie tak wciągają książki Deavera.

Unieruchomiony po wypadku geniusz badania mikrośladów, Lincoln Rhyme i jego piękna, acz znerwicowana partnerka, rudowłosa Amelia Sachs prowadzą kolejne śledztwo, które przerywa informacja, że kuzyn Rhyme'a trafił do aresztu pod zarzutem gwałtu, morderstwa i kradzieży. Rhyme odkrywa, że przestępca ma dostęp do ogromnej bazy danych, dzięki której jest w stanie inwigilować swoje ofiary, tworzyć na podstawie ich zakupów mikroślady na miejscu przestępstw i bezkarnie podrzucać dowody swoich przestępstw, doprowadzając do skazania niewinnych osób. Jak zawsze u Deavera jest trochę przekolorowania - ogromna korporacja, śledząca w celach handlowych każdy krok człowieka za pomocą kamer, kart lojalnościowych, kart kredytowych, telefonii, internetu, z możliwością dowolnego modyfikowania tych danych, wszystkoumiejący hakerzy, strony www z blokadą możliwości zrobienia zrzutu ekranu, jak zawsze pojawia się choć jedna wzmianka o tym, że Amelia ma za sobą karierę modelki, a jej uśmiech na zdjęciach mówił, że nie jest głupią ślicznotką, gdzieś tam jest zarysowane trochę erotyki, ale i tak łykam grubawe tomiszcze jak pelikan świeżą rybkę.

Inne tego autora tutaj.

#37

Napisane przez Zuzanka w dniu sobota października 23, 2010

Link permanentny - Kategoria: Czytam - Tagi: 2010, kryminal, panowie - Komentarzy: 5

« Zapamiętać dzień - Cytadela po raz nie wiem który »

Komentarze

megan

To jeszcze Kolekcjoner Kości.

Zuzanka

Trouble is, nie mam. Ale mam 5 innych. KK chyba zresztą widziałam w TV, ekranizowany był z Ashley Judd?

antygona82

W KK zagrala Angelina Jolie i Denzel Washington jak się nie mylę.
Deaver wciąga mnie strasznie, a Rozbite okno to jedna z lepszych jego książek, Przydrożne Krzyże już mnie tak nie wciągnęły...
Natomiast po RO miałam trochę stracha używać netu i kart kredytowych :P
Coś w tym jest, nieprawdaż? :)

Zuzanka

Tak, sprawdziłam, Angelina. Strach jest ze wszystkim - kamery przemysłowe, karty kredytowe, billingi, zbieranie punktów (ot, idziemy do L'Occitane, pani klik-klik i pyta TŻ, czy oprócz wody i dezodorantu ma coś jeszcze z tej serii, bo może dać próbki). Na szczęście JESZCZE ta informacja nie jest scentralizowana. Ale niebawem...

Czesiu

Tak na marginesie: wiecie, że jeden z banków wprowadził ofertę karty płatniczej i karty miejskiej w jednym?

Skomentuj