Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Sierpień w hrabstwie Osage

Violet Weston ma nowotwór w ustach, łyka tabletki przeciwbólowe jak cukierki oraz zatruwa życie mężowi, dla odmiany alkoholikowi, niegdyś poecie. Mąż, Beverly, zatrudnia młodą opiekunkę pochodzenia natywnie amerykańskiego[1] i znika. Siostra i trzy córki pojawią się, żeby wesprzeć osamotnioną matkę, a potem pogrzebać odnalezionego ojca. Pięć kobiet, każda z innym bagażem problemów, nie rozwiązanych konfliktów i kilka do tej pory nie ujawnionych sekretów. Panowie przynależni snują się na peryferiach awantury, ale warto zauważyć, że jednym z panów jest Cumberbatch, który nawet w roli absolutnego fajtłapy jest uroczy.

Wbrew opisom w różnych serwisach, nie jest to komedia obyczajowa.

[1] Ma to o tyle znaczenie, że jest tajemniczo uśmiechnięta, spokojna i stanowi świetny kontrapunkt do wybuchowej i toksycznej rodziny Westonów. A przy tym potrafi w razie czego przyłożyć szpadlem.

Napisane przez Zuzanka w dniu wtorek października 13, 2015

Link permanentny - Kategoria: Oglądam - Komentarzy: 2

« Slither - Dziewczyna z szafy »

Komentarze

Aga

Julia Roberts świetnie zagrała. Jak dla mnie. Meryl zbyt teatralnie. jak dla mnie:-)

Zuzanka

@Aga, trudno mi ocenić - Violet jest napchana lekami po uszy, ja przerysowanie traktowałam jako efekt uboczny narkotyków. Ale owszem, męczyła mnie w taki sposób jak męczyło mnie oglądanie "Tramwaju zwanego pożądaniem" na przykład.

Skomentuj