Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

Bez tytułu: 2009-11-26

I co? Śmiałam się z ludzi, co zamawiają mleko sojowe do kawy i mnie pokarało. Szczęśliwie latte z soją nie jest aż tak straszna, jak się spodziewałam. Ba, nawet specjalnie się nie różni od latte ze zwykłym mlekiem. Nie spodziewałam się, że poznam Ekowiarnię od tej strony, ale poranek w miejscu, gdzie można powybrzydzać, zamienić masło na oliwę i zjeść fantastyczną sałatkę z tuńczykiem, jajkiem, kiełkami i musztardowym winegretem, to miły poranek. Wspominałam, że lubię wyjść z domu i usiąść w miejscu, gdzie są duże okna, kwiaty, ludzie, w głośnikach Enya (epizod z przeraźliwym coverem "Sound of Silence" pominę wzgardliwie), a wszędzie urokliwe detale.

I mała dygresja z tła. Lubię, jak język ewoluuje. Jestem wielką fanką pozyskanych z sieci sformułowań typu popadanie w szezlong i emitowanie się za kioskiem czy z takiego Wilq, że można zaliczyć totalny kompromis. Dziś wzruszyłam się nieledwie, będąc świadkiem scenki: Młody mężczyzna, szykujący się zapewne do lanczyku, dzwoni do kogoś. I sugeruje wspólną konsumpcję wytwornymi słowy: "A co powiesz na małe komsi komsa? A, ty już dzisiaj komsa? A co jadłeś?". Jestem marakuja, nie wiem, co powiedzieć.

Napisane przez Zuzanka w dniu czwartek listopada 26, 2009

Link permanentny - Kategorie: Fotografia+, Moje miasto - Komentarzy: 4

« Joanna Pawluśkiewicz - Pani na domkach - His name is Roy. Cordy Roy. »

Komentarze

autumn

z mlekiem sojowym to jeszcze jakoś dam radę wypić kawę, ale z ryżowym nie daje. Za to jako zamiennik do ciast idealnie sprawdza się ryżowe mleko ;-)

zofia

a ja ostatnio kupilam sobie małe mleko sojowe w kartoniku bo byłam ciekawa jak smakuje. A że lubię i soję i mleko zwykłe, zakładałam ze dobrze smakuje. No i jak dla mnie to smakuje jak chude mleko z aromatem słomy :D Przyznam jednak, że mi smakowało :) Kawy z takim mlekiem tez jestem ciekawa :D

wonderwoman

a kawa z mlekiem sojowym waniliowym? PYCHA.

Zuzanka

Z wanilią nie próbowałam. Następnym razem.

Skomentuj