Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

From tchibo with love

Zima w mieście nie cieszy nawet dziecka, zwłaszcza że świeżo spadnięty śnieg od razu zamienia się w lepkie, szybko tracące biel błoto. Nie ma nawet tego moment, kiedy można mieć powód do zachwytu nad rozświetlonymi słońcem (w tym sezonie chyba nie było jednocześnie słońca i śniegu w ogóle) koronkami na drzewach i oszronionych liściach. Za to cieszy mnie, że moje dziecko, zapytane, czy chce upiec ze mną jutro ciasto czekoladowe, odpowiada "Pewnie, mama!".

Pracuję ostatnio metodą Get Things Done. Zmniejszam prokrastynację (oczywiście zostawiając bezpieczny bufor na kolejny etap Gardens of Time). Zamknęłam dwa nieużywane konta w bankach (oszczędność 120 zł/rok). Zmieniłam używane konto z płatnego na bezpłatne (kolejne 120 zł/rok; czy to znaczy, że za zaoszczędzone 240 zł mogę sobie coś kupić, droga Kasiu?). Znalazłam pana Złotą Rączkę, który jest a) punktualny, b) solidny, c) pomysłowy i który naprawił mi podłogę, spłuczkę, zamontował progi i postawił nową kabinę z głębokim brodzikiem, w którym młodzież może się pławić w ciepłej wodzie. I wreszcie, już po dwóch latach i ponad 4 miesiącach od zaistnienia okoliczności, wystąpiłam do PZU o wypłatę świadczenia za urodzenie dziecka. I z ogromną przyjemnością ten kawałek za pobyt w szpitalu i koszt uzyskania ślicznej córki z 10. punktami Apgar, wydałam na tęczowe talerze, miseczki i kubki w paseczki. Drogie Tchibo, poproszę jeszcze taki sam zestaw talerzy[1] obiadowych i zupnych.

[1] Od jakichś 6 lat szukam Idealnego Zestawu Talerzy, przez cały czas korzystając z kupionego na wyprzedaży w supermarkecie, zdekompletowanego już zestawu pistacjowej porcelany, która i tak wydaje mi się ładniejsza niż większość skorup w sklepach. Mówiłam, że jestem wybredna?

Napisane przez Zuzanka w dniu sobota stycznia 21, 2012

Link permanentny - Kategorie: Przydasie, Maja, Fotografia+ - Komentarzy: 12

« Klara S. Meralda - Klara i jubiler - Skóra, w której żyję »

Komentarze

agnus

ja kupiłem sobie trolla z tej serii: http://www.home-you.com/?go=cat&rname=kuchnia&gid=13

to na sztuki, nie na zestawy, no ale da się kupić zestaw na sztuki. najładniejsze co znalazłem w jednym mallu, na więcej szukania nie miałem siły i ochoty. ale tak, coś jest na rzeczy, jak np design ikei mi się zasadniczo podoba, tak talerze mają takie słabe, że jezu.

Zuzanka

@agnus, sympatyczne. Chodziłam koło naczyń w Home&You, ale nie mogłam się zdecydować. Nie mówiły do mnie.

autumn

jak zobaczyłam te talerze to paski od razu pomyślałam o Tobie ;-) lubię kolorowy zawrót głowy! ;D

wonderwoman

o tak. zima tego roku obsysa. a porcelana w tchibo piękna (tak, zwłaszcza twoje pasiaste kubki i talerzyki)

Pola

witaj w klubie, ja mam mix dwoch kompletow z ikei, nie moge juz na nie patrzec, a nie moge znalezc nic, co by do mnie przemowilo :(

n3m0

>Nie mówiły do mnie.

Gdyby mówiły to bym się na twoim miejscu zaczął martwić :P

Zuzanka

@n3m0, dzięki głosom w mojej głowie nie jestem samotna.

iza b.

Śliczne talerze i kubki. Myślałam, że to ja mam ciężką prokrastynację, ale przy tych dwóch latach i czterech miesiącach to ja w tej dziedzinie n00b jestem. Serio.

Zuzanka

@iza, prawie że rzutem na taśmę, bo oddają przez trzy lata od urodzenia ;-) (a serio, myślałam, że jest pół roku na zgłoszenie się, więc jak nie udało mi się przez pół roku, to olałam, zwłaszcza że trzeba było jechać z pismem przez pół Poznania).

Anuszka

Wybrednym trza być! Popieram. Ja wszystko kupuje w IKEA, albo w DUKA albo... w Tchibo jak Ty :)

Zuzanka

@Anuszka, to do końca nie jest kwestia bycia wybrednym. Mnie się po prostu nie spieszy. Nie muszę tu i teraz. Mogę za rok. Ale chcę, żeby na widok czegoś oczy mi się zaświeciły, a nie chcę brać czegoś, co jest pod ręką tylko dlatego, że jest.

magdak

wzielam sie za siebie i tez zmienilam konto, ponad stowa rocznie w kieszeni. dzieeeki :)

Skomentuj