Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

19,5 stopnia na termostacie

Myślałam, że po tym, jak pan monter patrząc na moją 15-miesięczną córkę zaczął opowiadać, że była afera z pedofilami, którzy krzywdzili, wie pani jak, takie dzieci, i co to on by z takim pedofilem na budowie zrobił, gorzej być nie może. Ale nie. Kiedy już w głowie układałam sobie, jak ładnie umyję podłogę po ich wyjściu, popatrzę na śpiące dziecko i zrobię sobie świeżej herbaty, usłyszałam syk, a chwilę potem: "Pani, a pani nie mówiła, że tu jest ogrzewanie podłogowe". Ogrzewania jak żywo nie było, była za to rura doprowadzająca wodę z pieca do kaloryferów.

Teraz oprócz trzech nowych ościeżnic i dwojga nowych drzwi mam przebitą rurę w podłodze, brak ogrzewania i ciepłej wody, a o 19-20 w planach zrywanie paneli, rozmontowywanie części założonych właśnie drzwi oraz skuwanie wylewki między sypialnią a przedpokojem, żeby naprawić rurę.

I jest mi wszystko jedno, kto za to zapłaci (bo oczywiście, że ja, ależ; skąd monter miał wiedzieć, że tam idzie rura, a administracja domu obwinia montera), bawi mnie tylko zdanie rzucone przez pana montera: "A pani mąż to się bardzo zdenerwował?".

Napisane przez Zuzanka w dniu czwartek grudnia 9, 2010

Link permanentny - Kategoria: Żodyn - Komentarzy: 4

« Domowe varia - Nienawidzę Złotych Rączek »

Komentarze

autumn

mam nadzieje, że dziś jeszcze naprawią i że będziecie mieli ciepłą noc

r.

Ech, nowoczesne budownictwo. Jak mi znajomy pokazał fotki z budowy jego kwadratu, gdzie elastyczne rurki CO rozchodziły się pod podłogą, to pierwsze co mi do głowy przyszło, to nieinwazyjny montaż progów.

Idioci z meslem w ręku to jedno, a idiotyczna, za to niekoniecznie idiotoodporne budowanie to druga sprawa. Chyba wolę miedź na wierzchu.

PS. Ostatnio też nawierciłem kawałek infrastruktury: kabel pod napięciem. Ale to mniejsza katastrofa, poza tym co sknociłem, sam musiałem naprawić :)

Zuzanka

Mnie przede wszystkim wkurza brak dokumentacji. Do mieszkania powinnam mieć plan szczegółowy, z gniazdkami i rurami. O tym, jak jest budowane, to pozwolę sobie przemilczeć, żeby nie odwieźli mnie do Tworek.

r.

Ciesz się, ze nie masz dokumentacji. Dokumentacja służy do budzenia niezdrowego podniecenia znajdując kolejne rozbieżności między nią, a rzeczywistością ;)))

Skomentuj