Menu

Zuzanka.blogitko

Ta ruda metalówa, co ma bloga o gotowaniu

O finale "Domu z papieru"

Uwaga - poniżej zdradzam fabułę!

Lata minęły od pierwszego sezonu “La casa se papel” i mojego zachwytu jego świeżością. Dalej złego słowa nie powiem na pierwszą akcję w mennicy, mimo kilku wyjątkowo idiotycznych rozwiązań fabularnych. Niestety akcja druga - w Banku Hiszpanii - jest już tak dramatycznie zła, że tylko moja miłość do filmów typu heist pozwoliła mi dotrwać do końca. I nie czepiam się samego pomysłu i zaskoczek czy pojawiających się kolejno planów A, B i Z, wszak nawet rozwiązanie “nadludzkim wysiłkiem” jest akceptowalne. Czepiam się, że cała akcja opiera się o postać nieżyjącego już Berlina, połowa sezonu to retrospekcje, co nie dość, że psuje tempo akcji dziejącej się współcześnie, to jeszcze psychopata i gwałciciel Berlin okazuje się jedyną ciekawą i wartościową postacią. Profesor tuż przed finałem wspomina, że plan zasadniczo się udał, mimo że ekipa straciła dwie ważne osoby. Nie wspomina jednak, że straciła je jako konsekwencję idiotycznej zachowania Palermo, który nie pozbierał się po odejściu Berlina, a przez Profesora został namaszczony na szefa napadu. Druga super idiotyczna rzecz to pozostawienie Gbxvb wnxb aneengben m mnśjvngój; gnx, qhpu qmvrjpmlal bcbjvnqn b glz, pb fvę mqnemlłb whż cb wrw śzvrepv, dziękuję, nie mam pytań, co tu się odjaniepawliło. Nie wybaczyłam hfhavępvn anwonejavrwfmrw cbfgnpv Anvebov, to już nie było to samo. Samo rozwiązanie intrygi - nie mam uwag, ale reszta...

Czy obejrzę prequele, sequele i inne derywatywy? Oczywiście!

Wytrzymał ktoś do końca?

Napisane przez Zuzanka w dniu czwartek stycznia 20, 2022

Link permanentny - Kategorie: Oglądam, Seriale - Komentarzy: 4

« O wyjściu ze strefy - O archiwach »

Komentarze

Theli
Wytrzymał, ale sporym wysiłkiem. Dla mnie niewybaczalne było, że z Profesora, który w pierwszym sezonie był logicznie myślącym geniuszem zrobili ciepłe kluchy.
Zuzanka
@Theli, i że - jak się okazało - to nie profesor był głównym mózgiem, tylko Berlin, który wcześniej był raczej wykonawcą. Też zmiana kierunku Alicii mnie zirytowała, to było wtórne oraz za bardzo ją przyczernili wcześniej, a nagle najlepsza kumpela. Palermo - jego bucówa spowodowała poważne konsekwencje, na końcu misiaczki z Rio, zapomnijmy o wszystkim.
Bazyl
Nie :)
valwit
Jep. Zamieniłbym obie panie, w kwestii która ważniejsza/barwniejsza, ale co do reszty zgoda. Ab v gebpur fbovr gyhznpmr Qhpun Gbxvb glz mr orm avrw jvryh bfbobz avr pupvnybol fvr btynqnp :)

Skomentuj